Karting – sport na benzynę

Main Menu

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video

logo

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video
  • Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

Różne
Home›Różne›Relacja z 2 Eliminacji DMW

Relacja z 2 Eliminacji DMW

Przez admin
Marzec 1, 2012
1767
0
Udostępnij:

Siedem zespołów stanęło do walki podczas 2 Eliminacji Drużynowych Mistrzostw Warszawy, które odbyły się 23 lutego na torze Pole Position Ursynów w kierunku przeciwnym. Każdy zespół musiał wykonać siedem pit stopów, w tym dwukrotnie przesiąść się do innego karta, a to wszystko podczas dwugodzinnej sztafety. Nowością było doważanie zawodników do 90 kg.

 Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej odprawy. Następnie wszyscy z zaciekawieniem udali się na tor, żeby zobaczyć jak wygląda system doważania oraz pit stop. Kapitanowie swoich zespołów wylosowali karty, którymi rozpoczęli kwalifikacje oraz  zawody.
 Po trzech okrążeniach została ustalona kolejność startowa. Z pierwszego pola wystartował Adam Koszada (Racing Stars Academy) za nim Wojciech Skotarek (The Skotars), Kacper Marczewski (Team Orders). Kolejne miejsca zajęli reprezentanci: Kartingowego Klubu Sportowego, Unlimited Speed, Pole Position oraz GregorGarage Rally Team.

 Zaraz po starcie przewagę nad resztą drużyn uzyskali RSA oraz The Skotars, chociaż Kacper Marczewski robił wszystko, żeby utrzymać ich tempo. Z tyłu stawki przebijał się Maciej Żukowski z teamu Pole Position. Maciek zapadł wszystkim w pamięci dzięki fantastycznej jeździe podczas    1 Eliminacji DMW, jednak teraz ten drobny kierowca miał o wiele trudniejsze zadanie, ponieważ był dociążony do 90kg i niezbyt dobrze zaprezentował się w kwalifikacjach. Po kilkunastu minutach gdy rozpoczęły się dublowania, powstało małe zamieszanie, które wykorzystał  Kacper Marczewski i dogonił dwójkę liderów. Jego szczęście było chwilowe, bowiem nie dość, że Adam Koszada i Wojciech Skotarek dość szybko mu uciekli to dodatkowo został wyprzedzony przez Macieja Żukowskiego. Po 40 minutach jazdy wszystkie drużyny były wzywane do pit stopu na zmianę gokarta. Gdy wszystkie zespoły opuściły aleję serwisową okazało się, że na pierwszym miejscu znajduje się RSA z 1 okrążeniem przewagi nad PP i nieco większą przewagą nad The Skotars. Dalej z niemal z 3 okrążeniami straty Team Orders i z 4 okrążeniami KKS oraz GGRT. Na ostatnim miejscu plasował się zespół Unlimited Speed już z 9 okrążeniami straty.

 Do końca wyścigu emocji nie brakowało: manewry wyprzedzania, dublowania oraz pit-stopy gdzie zawodnicy uwijali się jak mrówki, dźwigając ciężary i walcząc z czasem, zapewniały wysoki poziom adrenaliny. Kierowcy czekając na swoją kolejną jazdę mogli wraz z kibicami  posilić się oraz skorzystać z  ciepłych napojów przygotowanych przez organizatorów.

      Mimo upływającego czasu  kolejność na mecie już się nie zmieniła. Drugą Eliminację Drużynowych Mistrzostw Warszawy wygrał zespół Racing Stars Academy w składzie: Adam Koszada, Michał Żugajewicz. Drugie miejsce zajął zespół Pole Position, który reprezentowali: Maciej Żukowski, Maciej Wronecki, Mariusz Sikora i Michał Kos. Trzecie miejsce padło łupem zespołu The Skotars, czyli czterech Skotarków: Wojciecha, Andrzeja, Marka oraz Grzegorza. Kolejne miejsca zajęli: Team Orders, KKS, GGRT i Unlimited Speed. Trzy pierwsz drużyny otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz vouchery na jazdę gokartem na torze Pole Position.
     
 Druga Eliminacja Drużynowych Mistrzostw Warszawy stała na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy zaprezentowali wysoką kulturę jazdy oraz wysokie tempo, a przede wszystkim wspaniale się bawili pokonując kolejne okrążenia.

 Był to doskonały trening przed zbliżającą się 2 Edycją Warszawskiej Ligi Kartingowej, która rozpocznie się 10 marca od kwalifikacji, podczas których zawodnicy zostaną podzieleni na 2 ligi. Aby wziąć udział w 2 Edycji WLK wystarczy wypełnić formularz ze strony www.warszawskaligakartingowa.pl

Poprzedni

Monika Mazur wygrywa

Następny

Zaproszenie na Finał Wyścigu Mistrzów

0
Udostępnij
  • 0
  • +
  • 0
  • 0
  • 0

Zobacz także Tego samego autora

  • Różne

    Wyścigi Długodystansowe

    Maj 7, 2012
    Przez admin
  • Różne

    „KARTINGOMANIA” w Tarnowie

    Sierpień 9, 2011
    Przez admin
  • Różne

    Basz wygrywa w Sarno

    Kwiecień 8, 2013
    Przez admin
  • Różne

    Syn Schumachera kolegą z teamu Basza

    Luty 5, 2013
    Przez admin
  • Różne

    Monako Cup znów nie dojdzie do skutku

    Lipiec 10, 2012
    Przez admin
  • Różne

    Gwiazdy w gokartach

    Grudzień 11, 2012
    Przez admin

Najnowsze

  • Czerwiec 22, 2026

    Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Czerwiec 17, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • Czerwiec 11, 2026

    AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Czerwiec 4, 2026

    Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Czerwiec 1, 2026

    Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

  • Maj 26, 2026

    Dzien Dziecka na torze w Zielonej Górze!

  • Maj 25, 2026

    Polscy kierowcy z mocnym występem w IV rundzie ROK Cup Italy

  • Maj 18, 2026

    Mocne otwarcie sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

  • Maj 14, 2026

    Losowane silniki w czterech kategoriach

  • Maj 9, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Bydgoszczy

Kategorie

  • Halowy
  • Informacja prasowa
  • Polska
  • Różne
  • Świat
  • Wiadmość dnia!

Wyszukaj na stronie

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli sport kartingowy nie jest Ci obcy i chciałbyś, aby Twoja firma była obecna na zawodach kartingowych lub interesuje Cię reklama na naszej stronie skontaktuj się z nami.

„Dobrze by było, gdyby wszyscy kierowcy wracali ścigać się gokartami od czasu do czasu.
Byłoby to dobre dla nich, dobre dla sportu i wszyscy by na tym skorzystali”


Gary Catt (brytyjski mistrz Kartingowy)

© Copyright Karting.pl | Kopiowanie treści zabronione.