Karting – sport na benzynę

Main Menu

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video

logo

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video
  • Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

Różne
Home›Różne›Mini Rok. Czy Wójcik wygra u siebie?

Mini Rok. Czy Wójcik wygra u siebie?

Przez admin
Lipiec 24, 2012
1638
0
Udostępnij:

W najliczniejszej kategorii kartingowej w Polsce, Mini Rok prowadzi radomianin Filip Wójcik. Kierowca zespołu Jastrzębski Racing w Radomiu bronił będzie pozycji lidera. Czy uda mu się utrzymać pozycję?

Filip Wójcik po ostatnich rundach Rok Cup w Starym Kisielinie został liderem klasyfikacji generalnej Mini Rok. W poprzednim sezonie zakończył rozgrywki na miejscu trzecim. W tym roku planuje zwycięstwo w najliczniejszej kategorii kartingowej i start w finale światowym, w którym w ubiegłym roku również wystartował. Chrapkę na zwycięstwo mają również inni kierowcy. Plasujący się na drugiej pozycji Jan Antoszewski czy Marcel Jastrzębowski sklasyfikowany oczko niżej również celują w mistrzostwo. Sukces szczególnie potrzebny jest tym dwóm ostatnim kierowcom, bowiem ani Antoszewski ani Jastrzębowski nie mają w swoim portfolio wygranych klasyfikacji generalnych. Wójcik, jak pamiętamy występuje w tym sezonie jako mistrz serii Easykart 60.

Oprócz wspomnianej trójki kierowców w walce o zwycięstwo liczyć się będą również inni zawodnicy. Między innymi Gustas Grinbergas z Litwy, który w tym sezonie jest odkryciem serii Rok Cup. Znakomicie radzi sobie w kolejnych wyścigach, jedzie bardzo szybko, a obecnie plasuje się na wysokim ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.
Tuz przed nim znajduje się kilku innych kierowców, którzy również walczyć będą o wygraną w Radomiu. To Marcin Brzeziński, Maciej Chrupek, Michał Kasiborski i Maciej Szyszko.

źródło: www.rokcup.pl

Poprzedni

Baby Rokkersi o puchar w Gostyniu

Następny

Kiwior naciskany przez „Niebieskich”

0
Udostępnij
  • 0
  • +
  • 0
  • 0
  • 0

Zobacz także Tego samego autora

  • Różne

    Toruń Karting Masters 2012

    Październik 28, 2012
    Przez admin
  • PolskaRóżne

    Kolejne sukcesy w Tarnowie

    Luty 27, 2018
    Przez admin
  • Różne

    Marcel Kuc pierwszym mistrzem

    Sierpień 19, 2012
    Przez admin
  • Różne

    WSK Euro Series Karol Basz

    Kwiecień 16, 2012
    Przez admin
  • Różne

    Było pechowo, ale jestem zadowolony

    Marzec 4, 2013
    Przez admin
  • Różne

    Kasiborski najlepszy w KMP

    Czerwiec 26, 2012
    Przez admin

Najnowsze

  • Czerwiec 22, 2026

    Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Czerwiec 17, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • Czerwiec 11, 2026

    AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Czerwiec 4, 2026

    Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Czerwiec 1, 2026

    Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

  • Maj 26, 2026

    Dzien Dziecka na torze w Zielonej Górze!

  • Maj 25, 2026

    Polscy kierowcy z mocnym występem w IV rundzie ROK Cup Italy

  • Maj 18, 2026

    Mocne otwarcie sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

  • Maj 14, 2026

    Losowane silniki w czterech kategoriach

  • Maj 9, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Bydgoszczy

Kategorie

  • Halowy
  • Informacja prasowa
  • Polska
  • Różne
  • Świat
  • Wiadmość dnia!

Wyszukaj na stronie

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli sport kartingowy nie jest Ci obcy i chciałbyś, aby Twoja firma była obecna na zawodach kartingowych lub interesuje Cię reklama na naszej stronie skontaktuj się z nami.

„Dobrze by było, gdyby wszyscy kierowcy wracali ścigać się gokartami od czasu do czasu.
Byłoby to dobre dla nich, dobre dla sportu i wszyscy by na tym skorzystali”


Gary Catt (brytyjski mistrz Kartingowy)

© Copyright Karting.pl | Kopiowanie treści zabronione.