Karting – sport na benzynę

Main Menu

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video

logo

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video
  • Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

Różne
Home›Różne›Basz: Dawałem mu wiecej benzyny

Basz: Dawałem mu wiecej benzyny

Przez admin
Luty 4, 2013
1667
0
Udostępnij:

Karol Basz uzyskał najlepszy wynik z piątki Polaków startujących na torze La Conca we włoskim Muro Leccese. W miniony weekend rozegrano tam pierwszą rundę WSK Master Series, w której wystarowali również polscy kierowcy. Czterech z nich, w tym Karol Basz, ścigało się w kategorii KF.

Basz był najbliżej sukcesu, bowiem nie tylko wygrał w dobrym stylu przedfinał, ale jadąc z pierwszego miejsca w finale prowadził w nim niemal do samego końca. Niestety, defekt silnika pozbawił go zwycięstwa w wyścigu finałowym, a tym samym powtórki z 2009 roku, kiedy jako kierowca RK tryumfował na La Conce. Wszystko wydarzyło się na ostatnich okrążeniach wyścigu.


Karol Basz w swoim nowym wózku Tony Karta…

W końcówce biegu finałowego, gdy Basz uzyskał już znaczną przewagę nad ścigającymi go Francuzami, widzieliśmy, że polski kierowca otwierający stawkę coraz częściej sięga prawą ręką do gaźnika. Po kilkudziesięciu sekundach zmniejszył się również dystans Francuzów do Polaka, a z silnikiem kierowcy fabrycznego Tony Karta zaczęło się dziać coś niepokojącego. Zapytaliśmy samego zainteresowanego co się wydarzyło. – Wydarzyło się to, że zatarł się silnik na ostatnim kółku – kwituje krótko Karol Basz. – Czułem, że coś jest nie tak i dawałem mu cały czas więcej benzyny, choć temperatura wydechu była w normie. Jeszcze nie ustaliliśmy w czym tkwił problem.

Niestety, w ostatniej sekwencji wyścigu widzieliśmy już tylko jak Polak zjeżdża na pobocze toru w La Conce, a jadący tuż za nim francuscy kierowcy mijają go bez przeszkód. Basz, po dobrym wyścigu poprzedzającym finał i dobrej jeździe w całej imprezie zasłużył jednak na pochwałę za dobry debiut w barwach fabrycznego zespołu Tony Karta. – Team jest naprawdę znakomity. Wszystko jest przygotowane profesjonalnie. Myślę, że w ten weekend mogłem osiągnąć więcej niż w 2009 roku, ponieważ wygrałem prefinał oraz finał, choć nie skończyłem ostatniego okrążenia. Mam nadzieję, że na Winter Cup będzie lepiej – mówi Karol Basz.


…oraz na torze La Conca w miniony weekend.

Przed kartingowcami dwutygodniowa przerwa. Kierowcy przeniosą się do Brescii, by na torze South Garda Karting w Lonato zmierzyć się w Pucharze Zimy. Będzie tam również Basz i inni Polacy, których widzieliśmy w Muro Leccese. – Stawka jak zawsze jest bardzo mocna. Jest naprawdę wielu szybkich zawodników, ale mam zamiar zamieszać w tym sezonie – mówi Basz. Oprócz niego, w Lonato powinniśmy zobaczyć również Michała Grzyba, Karola Dąbskiego i Igora Waliłko, którzy podobnie jak Basz ścigali się w KF na torze La Conca.

Niewykluczone, że kierowcę fabrycznego Tony Karta zobaczymy również na którejś z imprez w Polsce. W kwietniu rozpocznie się sezon kartingowy w naszym kraju. Karol Basz zapewnia, że pojawi się na jednej z imprez. – Myślę, że przyjadę na jakąś imprezę z Kubą Greguła, z którym ostatnio współpracujemy – rzuca na koniec Karol Basz. Miejmy nadzieję, że piąty kierowca kartingowy świata w 2011 roku dotrzyma słowa i pojawi się na którymś z kartingowych wydarzeń w Polsce.

źródło: magazyn Polski Karting
autor: Paweł Surynowicz
fot. Tony Kart, Łukasz Iwaniak

Poprzedni

WSK Masters. Pech w finale M60

Następny

Testy w Rok Cup dla amatorów!

0
Udostępnij
  • 0
  • +
  • 0
  • 0
  • 0

Zobacz także Tego samego autora

  • RóżneŚwiat

    Théo Pourchaire przymierza się do F4

    Styczeń 25, 2018
    Przez admin
  • Różne

    Homologacje kategorii ROK na 2012

    Luty 18, 2012
    Przez admin
  • Różne

    Puchar Świata w KF – Brandon

    Wrzesień 2, 2013
    Przez admin
  • Różne

    ROK CUP FINAL 2011 – zapowiedź

    Październik 5, 2011
    Przez admin
  • Różne

    Wydarzenia na torze Elikart M

    Wrzesień 24, 2014
    Przez admin
  • PolskaRóżne

    Kadra Małopolski na sezon 2018

    Marzec 6, 2018
    Przez admin

Najnowsze

  • Czerwiec 22, 2026

    Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Czerwiec 17, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • Czerwiec 11, 2026

    AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Czerwiec 4, 2026

    Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Czerwiec 1, 2026

    Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

  • Maj 26, 2026

    Dzien Dziecka na torze w Zielonej Górze!

  • Maj 25, 2026

    Polscy kierowcy z mocnym występem w IV rundzie ROK Cup Italy

  • Maj 18, 2026

    Mocne otwarcie sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

  • Maj 14, 2026

    Losowane silniki w czterech kategoriach

  • Maj 9, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Bydgoszczy

Kategorie

  • Halowy
  • Informacja prasowa
  • Polska
  • Różne
  • Świat
  • Wiadmość dnia!

Wyszukaj na stronie

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli sport kartingowy nie jest Ci obcy i chciałbyś, aby Twoja firma była obecna na zawodach kartingowych lub interesuje Cię reklama na naszej stronie skontaktuj się z nami.

„Dobrze by było, gdyby wszyscy kierowcy wracali ścigać się gokartami od czasu do czasu.
Byłoby to dobre dla nich, dobre dla sportu i wszyscy by na tym skorzystali”


Gary Catt (brytyjski mistrz Kartingowy)

© Copyright Karting.pl | Kopiowanie treści zabronione.