Karting – sport na benzynę

Main Menu

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video

logo

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video
  • Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

Różne
Home›Różne›Basz i Waliłko pechowo w prefinale

Basz i Waliłko pechowo w prefinale

Przez admin
Luty 18, 2013
1666
0
Udostępnij:

Nicklas Nielsen zwycięzcą prefinału kategorii KF, w której występują dwaj polscy kierowcy Karol Basz i Igor Waliłko. Świetna jazda Duńczyka i wyprzedzenie niepokonanego w tych zawodach Maxa Verstappena była ozdobą wyścigu na South Garda Karting w lonato. My jednak obserwowaliśmy poczynania obu polskich kierowców, którzy podjęli walkę o jak najwyższe pozycje w zestawie startowym do finału. 


Basz i Waliłko podczas wyścigu.

Basz (Tony Kart/Vortex) wystartował z 9. pozycji. Igor Waliłko (LH/BMB) z 16. miejsca. Ten drugi wystartował "atomowo" i po kilku chwilach juz był przy Karolu Baszu. Niestety na pierwszym dohamowaniu drugiego okrążenia obaj odwiedzili pobocze, co spowodowało, że Polaków zobaczyliśmy po chwili na końcu stawki. Obaj podjęli próbę odzyskania utraconych pozycji. Karol Basz jechał jak natchniony i mijał kolejnych rywali, podobnie jak Igor Waliłko, choć kierowca LH wrócił na tor kilka miejsc dalej od Basza. Podczas, gdy o pierwsze miejsce walczyli Verstappen i Nielsen, obserwowaliśmy kolejne wyczyny Polaków. Karol Basz, jeszcze na ostatniej prostej zdołał wyprzedzić Valentina Moineaulta i zakończyć wyścig na 16. pozycji. Igor Waliłko, skutecznie blokowany przez dwóch kierowców z Finlandii i Kanady zameldował się na mecie na 26. pozycji. 

Prefinał był niezwykle ciekawym widowiskiem, choć nam do pełni szczęścia brakowało w czołówce Polaków. Doskonale wiemy, że stać ich na ścisłą czołówkę tych zawodów.

źródło: magazyn Polski Karting
autor: Paweł Surynowicz
fot. Łukasz Iwaniak

Poprzedni

Waliłko: Przebić się do przodu!

Następny

KOMUNIKAT CIK-FIA

0
Udostępnij
  • 0
  • +
  • 0
  • 0
  • 0

Zobacz także Tego samego autora

  • Różne

    Kucharczyk i Murański na podium!

    Luty 15, 2016
    Przez admin
  • Różne

    Wiosenny Puchar ROK-a LIVE

    Kwiecień 14, 2012
    Przez admin
  • PolskaRóżneŚwiat

    Mistrzostwa Świata w Szwecji na horyzoncie

    Wrzesień 19, 2018
    Przez admin
  • Różne

    Stadnik walczy z Kaczorowskim

    Kwiecień 28, 2013
    Przez admin
  • Różne

    Znakomity wyścig Basza

    Luty 3, 2013
    Przez admin
  • Różne

    Rokkersi o puchar Brdy

    Wrzesień 4, 2012
    Przez admin

Najnowsze

  • Czerwiec 22, 2026

    Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Czerwiec 17, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • Czerwiec 11, 2026

    AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Czerwiec 4, 2026

    Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Czerwiec 1, 2026

    Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

  • Maj 26, 2026

    Dzien Dziecka na torze w Zielonej Górze!

  • Maj 25, 2026

    Polscy kierowcy z mocnym występem w IV rundzie ROK Cup Italy

  • Maj 18, 2026

    Mocne otwarcie sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

  • Maj 14, 2026

    Losowane silniki w czterech kategoriach

  • Maj 9, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Bydgoszczy

Kategorie

  • Halowy
  • Informacja prasowa
  • Polska
  • Różne
  • Świat
  • Wiadmość dnia!

Wyszukaj na stronie

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli sport kartingowy nie jest Ci obcy i chciałbyś, aby Twoja firma była obecna na zawodach kartingowych lub interesuje Cię reklama na naszej stronie skontaktuj się z nami.

„Dobrze by było, gdyby wszyscy kierowcy wracali ścigać się gokartami od czasu do czasu.
Byłoby to dobre dla nich, dobre dla sportu i wszyscy by na tym skorzystali”


Gary Catt (brytyjski mistrz Kartingowy)

© Copyright Karting.pl | Kopiowanie treści zabronione.