Karting – sport na benzynę

Main Menu

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video

logo

  • News
  • Polska
  • Świat
  • Kalendarz
  • Redakcja
  • Video
  • Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

Różne
Home›Różne›Awaria niweczy szanse na sukces

Awaria niweczy szanse na sukces

Przez admin
Wrzesień 13, 2016
1722
0
Udostępnij:

Karol Basz niestety nie zaliczy do udanych czwartej rundy mistrzostw Niemiec rozgrywanej na torze Oschersleben. Polak przez cały weekend dysponował bardzo dobrym tempem, jednak awaria silnika zniweczyła szanse na dobry wynik.

Basz wraz z Kosmic Racing od samego początku zmagań na niemieckim obiekcie plasował się w czołówce, dzięki czemu udało im się zająć drugie miejsce w kwalifikacjach. Podczas wyścigów kwalifikacyjnych było równie dobrze, gdyż Polak dwukrotnie zameldował się na drugiej pozycji, co oznaczało, że pierwszy wyścig rozpocznie z wysokiego miejsca.

Niestety przekłucie dobrego tempa w dużą ilość punktów i kolejne puchary nie było możliwe. Niedługo po starcie pierwszego wyścigu w karcie Basza doszło do awarii silnika, która wyeliminowała go z dalszej jazdy. To oznaczało także start z ostatniego pola do drugiego wyścigu. Mimo tego, że Karol jak zwykle dał z siebie wszystko, to straty udało się odrobić jedynie do ósmego miejsca.

„Niestety mamy za sobą kolejny trudny weekend” – skomentował Basz. „Ekipa przez cały weekend spisywała się wyśmienicie i wszystko było prawie idealne. Niestety nie udało nam się przełożyć tego na wyniki, gdyż awaria w pierwszym wyścigu oznaczała koniec szans na jakikolwiek dobry rezultat. Taki jest jednak motorsport, a my nie rozwodzimy się nad tym za bardzo i już skupiamy się na kolejnej rundzie. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”

Poprzedni

POLACY NA FINALE ROK CUP ITALY!

Następny

Basz wicemistrzem Niemiec!

0
Udostępnij
  • 0
  • +
  • 0
  • 0
  • 0

Zobacz także Tego samego autora

  • Różne

    Basz i Waliłko pechowo w prefinale

    Luty 18, 2013
    Przez admin
  • Różne

    III i IV Runda ROK CUP POLAND

    Maj 11, 2015
    Przez admin
  • Różne

    Zacięta walka Junior Rokkersów. Dominacja Krencisza

    Maj 23, 2014
    Przez admin
  • Różne

    Kiwior liderem Super Rokkersów

    Czerwiec 8, 2012
    Przez admin
  • RóżneŚwiat

    FIA Motorsport Games 2019

    Październik 29, 2019
    Przez admin
  • Różne

    Dominacja Kuby w Baby Roku

    Czerwiec 5, 2013
    Przez admin

Najnowsze

  • Czerwiec 22, 2026

    Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

  • Czerwiec 17, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Poznania. Przed nami II runda sezonu 2026

  • Czerwiec 11, 2026

    AMO Racing Team przed 5. rundą ROK Cup Italy w Jesolo

  • Czerwiec 4, 2026

    Walka o tytuły nabiera tempa. Klasyfikacja generalna RCP 2026

  • Czerwiec 1, 2026

    Emocjonujący weekend w Słomczynie. III runda ROK Cup Poland rozstrzygnięta

  • Maj 26, 2026

    Dzien Dziecka na torze w Zielonej Górze!

  • Maj 25, 2026

    Polscy kierowcy z mocnym występem w IV rundzie ROK Cup Italy

  • Maj 18, 2026

    Mocne otwarcie sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

  • Maj 14, 2026

    Losowane silniki w czterech kategoriach

  • Maj 9, 2026

    Kartingowe Mistrzostwa Polski wracają do Bydgoszczy

Kategorie

  • Halowy
  • Informacja prasowa
  • Polska
  • Różne
  • Świat
  • Wiadmość dnia!

Wyszukaj na stronie

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli sport kartingowy nie jest Ci obcy i chciałbyś, aby Twoja firma była obecna na zawodach kartingowych lub interesuje Cię reklama na naszej stronie skontaktuj się z nami.

„Dobrze by było, gdyby wszyscy kierowcy wracali ścigać się gokartami od czasu do czasu.
Byłoby to dobre dla nich, dobre dla sportu i wszyscy by na tym skorzystali”


Gary Catt (brytyjski mistrz Kartingowy)

© Copyright Karting.pl | Kopiowanie treści zabronione.