Poznań zweryfikował formę. Liderzy pokazali siłę podczas II rundy Kartingowych Mistrzostw Polski

Tor Poznań był gospodarzem drugiej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików. Czerwcowe zawody zgromadziły liczne grono zawodników rywalizujących o kolejne punkty w klasyfikacji sezonu. Na torze nie brakowało zaciętych pojedynków, odważnych manewrów wyprzedzania i walki do ostatnich metrów każdego wyścigu.
Jednym z bohaterów weekendu został Tomasz Cichoracki. Reprezentant Bambini Racing zdominował rywalizację w kategorii OK-N, wygrywając trzy pierwsze wyścigi weekendu i pewnie sięgając po zwycięstwo w rundzie. Za jego plecami sklasyfikowani zostali Antoni Kosiba oraz Michał Zając, natomiast bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył Oskar Hildebrański. Wysoką formę potwierdził także Aleksander Rogowski, który zakończył zawody na szóstej pozycji.
Ogromne emocje przyniosła kategoria Junior OK. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, a o triumfie zdecydował zaledwie jeden punkt. Najlepsza okazała się Julia Angelard, która wyprzedziła Remigiusza Samczyka. Podium uzupełnił Antoni Ociepa. Tuż za pierwszą piątką uplasował się Kacper Kluk, zajmując szóste miejsce.
W kategorii Baby ROK świetnie zaprezentował się Ksawery Lukas. Kierowca Parolin Poland zwyciężył w rundzie po bardzo równym weekendzie, zdobywając aż 97 punktów. Drugie miejsce zajął Paweł Naperty, a trzecie Maksymilian Bonisławski. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Jakub Mizera.
Najmocniejsza kategoria KZ2 należała do Sebastiana Janczewskiego. Kierowca KRZ Motorsport nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, wygrywając wszystkie cztery wyścigi weekendu. Za nim uplasowali się Igor Kalemba oraz Morgan Knudsen. W KZ2 Masters równie imponujący występ zanotował Daniel Zając, który również skompletował komplet zwycięstw.
Nie zabrakło również emocji w najmłodszych kategoriach. W Mini 60 najlepszy okazał się Aleksander Pelikański przed Filipem Stecem i Hugo Hejnarem. Tuż za podium znalazł się Paweł Markowski. W klasyfikacji Mini 60 U10 zwyciężył Hugo Hejnar, wyprzedzając Ryszarda Kocika i Leo Sawickiego.
Po zakończeniu wyścigów organizatorzy nie przeprowadzili jednak dekoracji w kategoriach Mini 60 oraz Mini 60 U10. Powodem było odwołanie od wyników, dlatego klasyfikacje tych kategorii pozostają nieoficjalne do czasu zakończenia procedury przez Zespół Sędziów Sportowych.
Druga runda pokazała, że walka o tytuły mistrzów Polski w sezonie 2026 będzie wyjątkowo zacięta. Kolejna odsłona krajowego czempionatu odbędzie się w sierpniu na torze w Słomczynie, gdzie zawodnicy ponownie staną do rywalizacji o cenne punkty i miejsca na podium.

